Модель співпраці на наступний період

З 2014 року в Україні працює Програма сприяння зеленій модернізації української економіки (Програма Зеленої Економіки) GIZ.

Що було зроблено за цей час і, головне, що ще необхідно зробити для розвитку зеленої економіки впродовж наступного періоду програмної підтримки експертного середовища Дніпропетровщини розбиралися представники GIZ, провайдери зелених сервісів і послуг, а також фахівці Дніпропетровської торгово-промислової палати в рамках робочої зустрічі 7 квітня 2017 року.

Мета заходу - моделювання напрямів спільної діяльності Програми зеленої економіки GIZ та можливих учасників цього процесу.

Експерти-надавачі екологічних та інжинірингових (енергозаощадних) послуг, ділилися досвідом і напрацюваннями, обмінювалися думками щодо нагальних проблем розвитку ринку.

Одним з оптимальних рішень для просування ідеології зеленої економіки стало створення на початку 2016 року при Дніпропетровській ТПП Комітету провайдерів зелених послуг. Місія пулу кваліфікованих експертів -  сприяти формуванню і розвитку ринку якісних зелених сервісів, які потребує промисловий та комунальний сектор регіону, аби своєчасно змінюватися та підвищувати свою конкурентоспроможність.

В формі креативного діалогу створювався єдиний план дій на 2017-2018 роки. Кожен учасник зустрічі обрав роль в процесі роботи майбутньої моделі підтримки Програми та Дніпропетровської ТПП,  окресливши свій вклад, бажані результати та відповідальність.

Впродовж двох тижнів зеленими провайдерами-експертами, які активно співпрацюють із Програмою GIZ, тим самим нарощуючи активність у сфері надання зелених послуг, планується розробити основу для побудови операційного плану проекту на наступний період.

***

Дніпропетровська торгово-промислова палата, будучи активною платформою проекту,  підвищує якість послуг, розширює експертне середовище та діалог гравців ринку послуг з промисловими підприємствами, громадськістю, науковцями та проектантами, владою у сфері екології та енергоефективності на теренах Дніпропетровщини.

Експерти та партнери Дніпропетровської ТПП надають послуги з проведення енергетичного обстеження/енергоаудитів будівель та об`єктів, екологічного супроводу діяльності підприємств, пошуку інжинірингових та фінансових рішень реалізації проектів, сертифікації систем енерго-, еко-менеджменту та продукції, підвищення рівня кваліфікації інженерів та керівників підприємств за напрямом «Енергоаудит/енергоменеджмент» (у співпраці з НМетАУ), «Чисте та ресурсоефективне виробництво» (UNIDO або норвезька модель).

Запрошуємо до співробітництва!

Довідки та консультації за тел. Центру ресурсоефективності та екології УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати за тел.: (056) 374-94-28, e-mail: info@greenchamber.org.ua, Володимир Нічушкін, або (056) 374-94-13(12) Сергій Кучерявенко.

Назад