Впровадження практики ресурсоефективного та чистого виробництва на підприємствах регіону

Понад півсотні інженерів – представники більше тридцяти підприємств Дніпропетровська та Кривого Рогу долучилися до участі у дводенному семінарі-тренінгу з питань провадження принципів РЕЧВ на підприємствах, проведення якого стало можливим в рамках реалізації Дніпропетровською торгово-промисловою палатою системного проекту «Зелена палата – Ініціатива сталого розвитку» завдяки «Програмі сприяння зеленій модернізації української економіки», яку реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ на Дніпропетровщині за дорученням Уряду Німеччини.

Дніпропетровська область займає другу сходинку загальноукраїнського рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів нашої країни після столиці. Стати лідером рейтингу регіону заважає двадцята позиція за індикатором «Відновлювальна енергетика та енергоефективність».

Високий інноваційний та технологічний потенціал області є надійним підґрунтям для розробки та впровадження інноваційних рішень, спрямованих на зростання ресурсоефективності, та, - як наслідок, - конкурентоспроможності  промислових підприємств Дніпропетровщини.

Основою навчального процесу стало викладення методологічних основ впровадження ресурсоефективного та більш чистого виробництва.

Спікери - технічні експерти київського Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, сертифіковані ЮНІДО, які мають досвід роботи з українськими підприємствами.

Учасники - фахівці найбільших промислових підприємств регіону - представники металургійної та гірничої галузей, серед яких ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ, Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, АрселорМіттал Кривий Ріг, Криворізький завод гірничого обладнання,  Інгулецький ГЗК та інші, дізналися про сучасні ресурсоефективні підходи та інженерні рішення виробництва, адаптовані до потреб українських реалій; отримали індивідуальні консультації, що стосуються енерго- та ресурсозаощадження; інформацію щодо можливостей фінансування модернізаційних заходів, спрямованих на підвищення ресурсоефективності виробничих процесів з боку національних та міжнародних фінансових установ.

Слухачі семінару відзначили чітку практичну спрямованість навчання, що надало можливість ознайомитись з методиками технічного обстеження підприємств, складання матеріальних балансів та основними принципами розробки технічних рішень за методологією РЕЧВ.

Окрім методичних підходів, програмою навчання передбачалася демонстрація раніше реалізованих проектів з ресурсозбереження на промислових виробництвах різних галузей, а також застосування принципів РЕЧВ на прикладі термомодернізації будівель.

Дніпропетровська торгово-промислова палата спільно з Центром РЕЧВ планують продовжувати навчання фахівців промислових підприємств області з метою підвищення їхньої кваліфікації в сфері енергоменеджменту та енергоаудиту, принципів ресурсоефективного та більш чистого виробництва відповідно до міжнародних стандартів, а також проводять комплексні енергоаудити підприємств регіону в рамках активної фази системного проекту Дніпропетровської ТПП «Зелена палата – Ініціатива сталого розвитку» http://cci.dp.ua/proekt-zelena-palata.html, розробленого відповідно до пропозицій підприємств Дніпропетровщини.

Наразі за сприяння Дніпропетровської ТПП реалізовано вісім демонстраційних проектів з проведення комплексного енергоаудиту на підприємствах  металообробної, харчової, транспортної, меблевої, хімічної галузей  Дніпропетровська та Дніпродзержинська.

Технічні рішення та пропозиції, розроблені експертами, надають можливість заощаджувати власникам понад 2.5 млн. грн. при мінімальних витратах.

Назад