Успішний досвід отримання органічних добрив, електро- та теплоенергії з відходів виробництва

В рамках програми чергової виїзної наради Президії Дніпропетровської торгово-промислової палати за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та за участю керівників підприємств регіону було ініційовано проведення прес-туру на тему: «ПАТ «Оріль-Лідер»: досвід вирішення проблем деградації ґрунтів, біоенергетика - як джерело отримання органічних добрив для підвищення якості земельних ресурсів, а також електро- і теплоенергії».

У зустрічі взяли участь більше 60 представників агропідприємств, фермерських господарств, науковців, експертів екологів, керівництво департаменту агропромислового розвитку та департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, асоціації фермерів Дніпропетровщини, керівники декількох селищних та районних рад, представники засобів масової інформації.

Основна мета - презентація досвіду ПАТ «Оріль-Лідер» та науковців у застосуванні технологій підвищення родючості ґрунтів за рахунок внесення органічних добрив та сучасного, найкрупнішого в східній Європі проекту переробки відходів пташників у біогаз, органічні добрива, паливо, електро- та теплову енергію.

З 2012 року підприємство виробляє біогаз на своїх потужностях та на сьогодні є лідером в Україні з виробництва цього виду енергоносія. Потужність біогазової установки складає 5 МВт. За 2016 рік вироблено понад 20 млн м3 біогазу, 39 924 269 кВт електроенергії, перероблено в органічні добрива (рідкі – 252 307 м3, тверді – 23 453 т) більше 185 тис. т. курячого посліду  та стічних вод.

Завдяки цьому проекту «ПАТ «Оріль-Лідер» суттєво підвищили рівень врожаїв на землях структурних підрозділів підприємства, використовуючи органічні добрива власного виробництва та технології підвищення поживності с/г земель, а також повністю забезпечили себе тепловою та електричною енергією, шляхом когенерації спалювання біогазу в теплову та електричну енергію, 95 % якої відпущено в енергоринок для зовнішніх користувачів.

Науково-практична дискусія та знайомство з об`єктами підприємства відбулися за участю науковців, в числі яких професор Інституту захисту ґрунтів Володимир Сироватко, професор Дніпропетровського агроуніверситету та професор кафедри біотехнологій Дніпропетровського хіміко-технологічного Університету Микола Харитонов,  професор Дніпропетровського хіміко-технологічного Університету Володимир Сметанін, кандидата біологічних наук, заступник директора агрофірми «Степова» Любов Максимова, а також фахівців-екологів та агрономів агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт».

Директор ПАТ «Оріль-Лідер» Олексій Утєшев, з метою надання максимального об’єму інформації учасникам виїзної наради, особисто провів детальну презентацію та екскурсію підприємством.  

Назад