Торгівля квотами на викиди парникових газів

В Дніпропетровській торгово-промисловій палаті відбулося спільне засідання Комітету провайдерів зелених послуг ДТПП, керівництва Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації та провідних експертів і екологів підприємств регіону, присвячене питанням впровадження нового регуляторного механізму торгівлі квотами на викиди парникових газів для підприємств.

Засідання організоване в рамках імплементації Дніпропетровською ТПП проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в регіоні за підтримки Програми сприяння «зеленій» модернізації української економіки, яку втілює Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини.

«На сьогоднішній день в Україні планується розробити та впровадити ринок парникових газів. Якщо відповідний законопроект пройде у Верховній Раді, то до 2020 року буде створена система розподілу квот, введуть дозвіл на викиди парникових газів. Нині ми зібралися, аби пояснити підприємцям регіону специфіку нового механізму торгівлі квотами на викиди парникових газів, який може стати наступним кроком України в стимулюванні великого бізнесу до зниження впливу на навколишнє середовище», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

Міжнародний експерт з впровадження системи торгівлі викидами парникових газів Максим Мордань надав вичерпні рекомендації стосовно нового регуляторного механізму впровадження торгівлі квотами на викиди парникових газів. Окрім цього, були розглянуті актуальні питання кліматичної політики, імплементації Угоди про асоціацію України та ЄС (частина про створення Української системи торгівлі квотами на викиди парникових газів) та стратегії низьковуглецевого розвитку України.

Назад