Що таке РЕЧВ?

Для підприємств–провайдерів зелених послуг Дніпропетровщини відкрилась унікальна можливість делегувати технічних спеціалістів компанії на стажування з впровадження заходів з ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ) за методикою ЮНІДО. Для цього регіональна торгово-промислова палата організувала тренінговий курс за означеною тематикою.

Навчання проводиться в рамках Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яку втілює в регіоні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Віце-президент ДТПП Сергій Кучерявенко, відкриваючи захід, зазначив, що тренінги не будуть обмежені лише лекційними годинами на базі ключового партнера проекту - Дніпропетровської ТПП, а й передбачають відвідування провідних компаній регіону, на виробничих потужностях яких відбуватимуться практичні заняття.

Вступний семінар курсу стосувався загальних засад концепції РЕЧВ. Гуру у цьому питанні є Центр ресурсоефективного та чистого виробництва. Його директор, Ігор Шилович презентував учасникам проект ООН з промислового розвитку ЮНІДО. Виконавчий директор і експерт центру Тарас Сакалош і Юрій Гайдаєнко  – мету впровадження чистого виробництва, методики, рекомендації щодо організації роботи національних експортерів.

Основний меседж їхніх виступів – ідея більш чистого виробництв полягає у тому, що усі процеси на підприємстві можуть бути поліпшені таким чином, щоб не лише знизити кількість відходів і зменшити забруднення навколишнього середовища, а й зберегти або отримати додатковий економічний ефект.

Назад