Розвиваємо бізнес, дбаючи про довкілля

Протягом листопада та грудня в 7 містах області Дніпропетровська торгово-промислова палата в рамках реалізації проекту «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку» за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, організувала серію екологічних семінарів на тему: «Актуальні питання поводження з відходами» та «Апроксимація законодавства України до права ЄС в галузі охорони довкілля».

Близько 600 фахівців-екологів, які представляли більше 500 підприємств та організацій Дніпропетровщини відвідали семінари в містах Павлоград, Новомосковськ, Кривий Ріг, Кам'янське, Нікополь, Синельникове. Заключний семінар відбувся 7 грудня в Дніпрі.

Навчання організовано у співпраці з департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

В організаційному супроводі заходів активну участь приймали органи місцевого самоврядування, що дозволило провести заходи на самому високому рівні.

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Стрілець та його колеги особисто брали участь в  підготовці методичних матеріалів та висвітленні питань семінарів, вели активний діалог з учасниками заходів.

Завдяки підтримці Програми сприяння зеленій модернізації української економіки  (GIZ) фахівці управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації практично відтворили процес заповнення «Декларації про відходи» в режимі он-лайн із використанням мобільного учбового комп`ютерного класу на 10 робочих місць, наданого німецькими партнерами за фінансової підтримки Уряду Німеччини.  Слухачі мали змогу потренуватися заповнювати «Декларацію про відходи» за допомоги представника Департаменту екології та природних ресурсів, ознайомившись із нюансами функціонування ресурсу.

Активну участь у проведенні семінару брали члени Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської Торгово-промислової Палати. Професор, екологічний аудитор, доктор біологічних наук, голова Комітету Григорій Шматков доповів про стан екологічної безпеки Дніпропетровського регіону, поділився європейським досвідом зеленої модернізації економіки на прикладі Німеччини.

Доповідь Юлії Мухи, директора ПП «Науково-виробничий центр «Техноекос», члена комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, присвячувалась роботі з документацією в сфері поводження з відходами, нормативному обґрунтуванню інвентаризації відходів на підприємстві, класифікації та кодуванню відходів. Слухачів ознайомили з нюансами роботи з державним класифікатором відходів, порядком ведення первинного обліку відходів та пакувальних матеріалів.

Дмитро Наумов, директор ТОВ «НВП «ЕКОНІС-Центр», член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, розповів про сучасний стан відходів в Україні. Як європейські директиви впливають на еволюцію національного екологічного законодавства, навів приклади та ознайомив з цікавою статистикою.

Олександр Зудіков, директор з розвитку ТОВ «ІнЕкоТех України», член Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, розповів яким чином необхідно обирати оператора для вивозу відходів; які документи необхідно мати користувачу та оператору; про стан зі звалищами, що ми маємо сьогодні; які перспективи та яку шкоду довкіллю несуть небезпечні відходи.

Дмитро Дьомін, менеджер проектів, директор ТОВ «АГРОЕнергоПлюс» групи компаній «Екологія України», член Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів як вже сьогодні Україна та Дніпропетровщина, зокрема, можуть зменшити залежність від природних енергетичних ресурсів. Його доповідь була насичена практичними прикладами використання непридатних ґрунтів для сільського господарювання - як землі для пророщення енергетичних культур.

Всі семінари, що відбулися, визвали високий інтерес та пропозиції продовжувати подібну практику навчання та спілкування промисловців з фахівцями-екологами впродовж наступного року, що президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко попередньо погодив з директором департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Русланом Стрільцем.

Центр ресурсоефективності, екології та виставкової діяльності УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати разом з експертами Комітету провайдерів зелених послуг ДТПП в подальшому активно розвиватимуть навчальні продукти для екологів, енергетиків та інженерів, енергоменеджерів промислових підприємств регіону з метою вирішення екологічних проблем та зменшення навантаження на довкілля, покращення структури собівартості продукції та зниженню ресурсовитрат на продукцію, вироблену підприємствами на теренах Дніпропетровської області.

Отже, розвиваємо бізнес, дбаючи про довкілля!

Назад