Переробка скла зменшує забруднення довколишнього середовища та податки за збір сміття в громаді

3 квітня 2019 року в рамках проекту «Екологічні та економічні вигоди належного поводження з відходами: від обізнаності до якісних дій», який реалізує Дніпропетровська торгово-промислова палата/НГО «Ініціатива сталого розвитку» за сприяння Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування, лідери, фахівців, екологічних активістів ОТГ Дніпропетровської області взяти участь в учбово-ознайомчому турі на завод з переробки скла компанії «Утиліта», м. Новомосковськ.

Розпочався захід у стінах Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Григорій Григорович Шматков доктор біологічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності, директор ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту» спільно з радницею з питань муніципальних послуг Оленою Гладкою дали старт.

Метою даного заходу є знайомство з технологією, умовами співробітництва, розвиток діалогу громад з менеджментом компанії «Утиліта», створення передумов для ідентифікації та старту спільних взаємно привабливих проектів з переробки вторинної сировини. Тур організовано Дніпропетровською ТПП, як компонент проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ», що імплементується Програмою «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській, Волинській та Житомирській областях спільно з Кластером сталого економічного розвитку GIZ.

«Підприємство, на якому ми сьогодні побували, працює на сучасному обладнанні і є автоматизованим. Завод перероблює декілька десятків тон скла на добу. Що є цікавим – не треба розділяти скло за кольором (зелене, коричневе, біле), система автоматично його розподіляє. Робота йде в закритому режимі – без пилу та викиду шкідливих речовин. А головне – ми повертаємо в оборот відходи, що неможливо утилізувати – скло не утилізується в природі, його не можна переробити природнім шляхом, за допомогою бактерій чи інших мікроорганізмів. Якщо скло залишається в ґрунті – ми просто навіки забруднюємо довколишнє середовище. А тут ми вирішуємо зразу два питання: зменшуємо потребу в нових ресурсах для виробництва скла, і друге – ми не забруднюємо довколишнє середовище. Ці дві проблеми важливі для громад і вони зацікавилися. Підприємство запропонувало організувати пункти збору скла, встановити свої контейнери та займатися самовивозом. Задача громад – організувати місця збору скла, встановити контейнери, куди окремо від іншого сміття мешканці громади будуть викидати дані скляні відходи. З цих контейнерів – у більші колектори для загального зберігання до моменту вивозу скла на підприємство. Менше 5 тон підприємство не вивозить, задача громади – зібрати ці відходи. Це цілком по силам громадам, дане питання організації. При чому завод буде сплачувати за це скло – плюс громаді – в бюджеті з’являться додаткові кошти, тим самим можливо зменшувати податок для мешканців громади за збір сміття. Сьогодні громади мали змогу побачити можливості заводу, а завод – презентував свої можливості та познайомився з громадами, тепер головне – налагодити ефективну взаємовигідну взаємодію» - підсумував еко-подорож Григорій Григорович.

Компанія «Утиліта» – перша та єдина компанія на території України, яка ввела в експлуатацію завод з очищення склобою, продукція якого відповідає вимогам провідних європейських і світових виробників скла. Процес переробки скла на заводі – повністю замкнутий цикл, в результаті якого не відбувається утворення побічних відходів. Технологічна схема побудована за принципом «сухого очищення», що виключає використання і забруднення води. Технологія не вимагає природного газу, що є гарантією зменшення викидів СО2. Компанія є повноцінним членом двох Федерацій скляної промисловості: АПСП «Скло України» та FERVER (Європейська Федерація переробників скла, м.Брюссель, Бельгія).

Назад