Нагородження переможців та лауреатів конкурсу «Зелений імпульс. Green Chamber Award»

Сьогодні, 27 березня, Дніпропетровська торгово-промислова палата провела конференцію-виставку «Економія. Екологія. Ефективність. Співпраця заради сталого розвитку регіону» за підсумками проекту «Зелена Палата. Ініціатива сталого розвитку».

Під час конференції відбулося нагородження переможців та лауреатів конкурсу інноваційної продукції, кращих технічних та сервісних рішень в сфері зеленої економіки «Зелений імпульс. Green Chamber Award», який Дніпропетровська торгово-промислова палата разом з обласною владою і за підтримки німецьких партнерів організує вже другий рік поспіль.

Мета конкурсу – просування впровадження ефективних технологій, рішень, послуг в сфері «зеленої» економіки, які дозволяють скоротити ресурсоспоживання та негативний вплив на навколишнє середовище при збереженні їх економічної ефективності.

«Результати конкурсу свідчать, що в порівнянні з попереднім роком організаційний комітет отримав майже на 15 заявок більше. І це при тому, що кожна заявка – це колосальна праця, нові ідеї та інноваційні рішення. І це говорить про те, що робота проведена не дарма. Дніпропетровській ТПП вдалося «розігріти» регіональний ринок «зелених» послуг і ми бачимо тут величезну перспективу», – зазначив президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко.

Почесними гостями заходу стали Володимир Тюрін, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, Ростислав Коробка, віце-президент Торгово-промислової палати України, Віталій Литвин, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, Петер Шмаль, заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччина. В своїх вітальних промовах гості відзначили провідну роль Дніпропетровської ТПП щодо розвитку «зеленої» інфраструктури регіону та підтвердили свою готовність і надалі співпрацювати з Палатою в цьому напрямку.

«Модернізація економіки для України – це не просто нововведення. Сьогодні це вимога європейських партнерів, якщо ми хочемо стати на шлях розвитку цивілізованого суспільства. До того ж, «чисті» технології виробництва дозволять нашому бізнесу вийти на міжнародний ринок. Вже декілька десятків років світ поступово переходить від ресурсної до «зеленої» сталої економіки. Чиста, відновлювана енергія – це єдиний шлях до успішного розвитку будь-якої країни», – зазначив Володимир Тюрін, заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

 «Запровадження «зелених» рішень – важливий етап розвитку будь-якого цивілізованого суспільства. І торгово-промислові палати підходять до впровадження енергозберігаючої енергетики ефективно. А подібні конкурси ресурсоефективних ініціатив суттєво допомагають у становленні «зеленої» економіки регіону», – наголосив Ростислав Коробка.

«Сьогодні ми можемо спостерігати реальний результат проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку». Дніпропетровська область стала першим пілотним регіоном в Україні, де було ініційовано процес розбудови інфраструктури підтримки «зеленої» модернізації економіки та сталого розвитку. І це був правильний вибір. Завдяки спільним діям Палати, Дніпропетровської обласної ради та громадськості проект став успішним», – зазначив Петер Шмаль, заступник Генерального консула Німеччини.

В рамках конференції організована виставка-презентація «зелених» провайдерів-експонентів, виробників та постачальників технологічних рішень, сервісів та продукції. Зокрема, були продемонстровані будинки з солом’яних панелей, еко-фундамент «під ключ» за 48 годин, рішення для гідроізоляції покрівлі тощо.

Можливості та результати «зеленого» напрямку діяльності Дніпропетровської ТПП презентував її віце-президент Сергій Кучерявенко, який познайомив учасників та гостей заходу з проектом «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в регіоні за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), яка виконується за дорученням Уряду Німеччини.

В рамках проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», Дніпропетровська ТПП організувала навчання більше трьох тисяч керівників, фахівців-енергетиків, інженерів і екологів підприємств, державних службовців, місцевих консультантів, учених і підприємців Дніпропетровської області.

Активним інструментом для бізнесу, що є одним з результатів даного проекту може стати регіональна база компетенцій/провайдерів зелених послуг на порталі www.greenchamber.org.ua, мета якої – розвиток ринку зелених послуг Дніпропетровської області, системна підтримка платформи для контактів, обміну інформацією між провайдерами зелених послуг/продукції і кінцевими споживачами. Реєстрація на даному ресурсі безкоштовна!

Назад