Міжрегіональне партнерство заради спільної мети

Програма сприяння зеленій модернізації української економіки, яку в нашій країні реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, поєднала та об’єднала зусилля Дніпропетровської та Волинської торгово-промислових палат в сфері розвитку зеленої економіки, ринку зелених послуг, енерго- та ресурсоефективних технологій, проектів навчання та промо ідеології безпечного, дружнього для навколишнього середовища та життєдіяльності людини розвитку бізнесу.

Саме в рамках цієї ініціативи до Дніпра завітали колеги з Волинської торгово-промислової палати та співробітники Програми сприяння зеленій модернізації економіки України, що фінансується Урядом Німеччини та впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Мета візиту - знайомство волинян з нашим досвідом реалізації  проекту «Зелена Палата. Ініціатива сталого розвитку» (www.greenchamber.org.ua).

Починаючи з 2014 року Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Уряду Німеччини, обласної влади, Генерального Консульства Німеччини у Дніпрі, проведено масштабну роботу із залученням експертних та громадських організацій, наукових та профільних національних державних установ, органів сертифікації, понад 2000 керівників та фахівців-інженерів, енергетиків, екологів підприємств і установ регіону, які є прихильниками ідеології сталого розвитку.

Враховуючи сучасні реалії, перед палатами постає завдання продовжувати посилювати потенціал ТПП, - як платформи для побудови ефективного діалогу гравців ринку зелених послуг - провайдерів екологічних послуг, підприємств-клієнтів-споживачів, влади, суспільства, а також розширювати спектр профільних сервісів самих палат, активно сприяючи просуванню ідей зеленої економіки та формуванню регіонального ринку зелених послуг.

В рамках свого візиту до Дніпра волинські колеги мали можливість поспілкуватися не лише з представниками Дніпропетровської торгово-промислової палати, а й з провідними фахівцями регіону в цій сфері – членами Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати. Окремо обговорили план спільних дій та їх подальшого впливу на розвиток ринку зелених послуг, провайдерів таких сервісів в Центральній та Західній Україні. Фахівці обмінялися досвідом щодо взаємодії задля динамічної системної організації та надання екологічно орієнтованих послуг для підприємств Дніпропетровщини.

Починаючи з 17 жовтня 2017 р. для підвищення кваліфікації та підтвердження атестації більш 20-ти енергоаудиторів з Дніпропетровської та Волинської областей, на базі кафедри промислової теплоенергетики Національної металургійної академії України за сприяння Дніпропетровської ТПП та Програми сприяння зеленій модернізації економіки України міжнародного співробітництва GIZ, будуть організовані курси підвищення кваліфікації за дуальною схемою навчання, із практикою проведення інструментального енергоаудиту на промислових об`єктах включно.

Програма навчання розроблена та офіційно узгоджена НМетАУ у співпраці з Держенергоефективності та МОН.

Палати також дійшли згоди щодо організації на початку жовтня п. р. робочого візиту членів Комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати до Луцька. Програма візиту включатиме переговори між підприємствами Дніпропетровщини та бізнесменами – членами Волинської торгово-промислової палати, місцевими провайдерами та потенційними партнерами.

Відповідно до проведених консультацій з можливими учасниками цього візиту від Дніпропетровщини, що відбулися в рамках перебування волинської делегації у Дніпрі, палатами буде організовано програму роботи в Луцьку, максимально корисну для розвитку потенціалу провайдерів зелених послуг обох регіонів.

За підсумками візиту Дніпропетровська та Волинська торгово-промислові палати уклали меморандум про співробітництво в сфері розвитку зеленої економіки обох регіонів. Далі буде…

Назад