Інвестиції в об`єкти зеленого туризму та відпочинку, як драйвер розвитку економіки місцевих громад

В рамках проекту «Зелена Палата. Ініціатива сталого розвитку», який реалізується Дніпропетровською ТПП за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, регіональною торгово-промисловою палатою у співпраці з Радою підприємців при Дніпропетровській облдержадміністрації організовано круглий стіл, присвячений питанням розвитку зеленого туризму, дружніх до екології напрямів відпочинку та інфраструктури.

Такий бізнес є дуже популярним у всьому світі, підтримується муніципалітетами та громадами і є перспективним з точки зору вільних сегментів, потенціалу росту прибутку бізнесу в період сучасної екологізації підприємництва, розвитку соціально відповідальної інклюзивної та дружньої до природи зеленої економіки.

Власники бізнесу, пов'язані з агро- та екотуризмом, представники громадських організацій, туристичних асоціацій, будівельних та проектних навчальних і профільних установ, що готують відповідних фахівців, керівництво асоціації фермерів Дніпропетровського регіону, зацікавлені в розвитку інфраструктури «зеленого» відпочинку та супутніх сервісів в регіоні.

Цей напрямок потребує особливої уваги та підтримки з боку органів влади оскільки він має соціальну, екологічну та виховну функцію, покращує якість життя громад та стан здоров’я людей.

Віце-президент, начальник УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко поділився з присутніми членами засідання своїми враженнями від знайомства з досвідом управління парками в Німеччині та Швеції, роботи рекреаційних зон на місці колишнього видобутку корисних копалин, інструментами маркетингу та залучення клієнтів приватними садибами на кшталт порталу www.airbnb.com.

Які проблеми сьогодні існують в цій сфері та яким чином можливо розвивати цей напрямок на Дніпропетровщині? Учасники засідання зійшлися на тому, що однією з головних є проблема відсутності системних об`єднуючих установ та організацій для консолідації інтересів та розвитку такого бізнесу, інформаційних порталів щодо можливостей та сервісів, які можуть об’єднати учасників регіонального ринку туристичних послуг, що, в свою чергу, спростило б споживачеві алгоритм вибору найбільш прийнятного варіанту відпочинку.

Немає підтримки для таких установ й з боку органів влади, відсутня стратегія розвитку галузі та допомоги МСБ, в повній мірі не використовуються профільними спілками, громадськими організаціями можливості залучення  допомоги міжнародних організацій, немає сучасної конкурентної бази для підвищення кваліфікації управлінців та персоналу, національних стандартів. Кількість зелених садиб, приватних та муніципальних зон екологічного відпочинку та об`єктів, на думку учасників заходу достатня, аби об`єднатися. Проте  їх готовність до ідентифікації проблем, діагностики та розвитку бізнесу, консолідації інтересів потребує детального вивчення, для того аби почати спільно відпрацьовувати напрями вирішення нагальних питань.

Дискусія виявилася жвавою та продуктивною. Учасники дійшли згоди щодо подальших кроків взаємодії бізнесу, спілки туристичного бізнесу та ТПП, профільних навчальних закладів. Сергій Кучерявенко розповів про наявні механізми вирішення проблем шляхом обміну досвідом із європейськими колегами, задля розвитку компетенцій персоналу (німецька служба старших експертів SES (http://lang.ses-bonn.de/ru/), нідерландська програма PUM (www.pum.nl), програма бізнесових стажувань GIZ (http://ukraine.managerprogramm.de/).  

Годі й говорити, що в разі успішного розвитку належної інфраструктури підтримки зеленого туризму та відпочинку в регіоні, наш край стане більш привабливим не лише для мешканців та туристів, а й для інвесторів.

Назад