5,8 млн. USD заощадив завод «Інтерпайп Сталь» за рахунок заходів з енергозбереження

Дніпропетровська торгово-промислова палата в рамках реалізації проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку» за підтримки Програми сприяння зеленої модернізації української економіки, яка виконується GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини, запросила журналістів , керівників та інженерів підприємств регіону відвідати одне з провідних сучасних виробництв області – новий електросталеплавильний завод у Дніпрі «Інтерпайп Сталь».

Мета заходу - знайомство з успішним досвідом щодо побудови й вдосконалення системи енергетичного менеджменту, системи збору інформації й звітності, практики проведення внутрішнього аудиту й алгоритму ідентифікації проектів з високим потенціалом енергозбереження на підприємствах Інтерпайп.

Учасники отримали чергову можливість ознайомитися з інфраструктурою підтримки проектів в сфері підвищення енергоефективності, заощадження ресурсів й підвищення екологічної безпеки в промисловості, яка формується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Програми сприяння зеленої модернізації української економіки німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Інтерпайп - українська промислова компанія, виробник безшовних труб та з/д коліс. Продукція компанії поставляється більше ніж в 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2015 році Інтерпайп реалізував 600 тис. тонн трубної та колісної продукції. На підприємствах компанії працюють 11,5 тис. співробітників.

Впровадження комплексної системи енергоменеджменту на підприємстві дозволило заощадити 5,8 млн USD за 3 роки. Такі дані були озвучені в рамках візиту.

«Займатися скороченням енергоресурсів ми почали вже через півроку після запуску заводу, ще в 2013 році, - говорить Володимир Галімбієвський, головний енергетик Інтерпайп Сталь. - В першу чергу ми взялися за організаційні заходи, коли за рахунок раціонального планування та ефективного управління можна досягти економії без додаткових інвестицій. Виходили з того, що чим більше обладнання споживає енергоресурсу, тим більший потенціал щодо зниження операційних витрат несе спрямована на нього ідея».

Один з таких заходів - планування роботи заводу в період низької ціни на електроенергію і зупинка в години пік. Суть проста: графік роботи виробництва накладається на графік вартості електроенергії в залежності від часу доби. Електросталеплавильний комплекс виробляє максимальний обсяг продукції в ті години, коли електроенергія найдешевша. Ефект від впровадження такого підходу - 300 тис. USD в 2015р., 2,1 млн USD в 2016р.

Ще один проект - планування роботи парогенератора, який споживає природний газ. За проектом насос, який створює вакуум в установці вакуумування сталі, працював безперервно, і частину часу витрачав пар (відповідно газ) вхолосту. Була проведена невелика модернізація і в налаштування агрегату були внесені зміни. Тепер насос вимикається, якщо перерва між циклами роботи становить більше однієї години. Економія склала 150 тис. USD в 2015 р.

Аналогічні проекти впроваджуються і на інших заводах компанії.

Беручи до уваги останні тенденції ринку енергоносіїв, майже кожен керівник промислового підприємства регіону прагне ефективно скоротити ціну енергоносіїв та сировини на одиницю виробленої продукції у зв'язку зі зростаючими тарифами на ресурси і життєвою необхідністю їх раціонального використання, що може бути досягнутою лише за рахунок побудови власної системи енергоменеджменту, контролю показників та реалізації проектів модернізації. Для цього промисловці можуть використовувати кваліфікованих експертів та інфраструктуру підтримки ресурсоефективності рішень для бізнесу регіону від регіонального Комітету провайдерів зелених послуг (компаній, що надають професійні технічні та консалтингові послуги в сфері еко-, енерго-,ресурсоефективності), створеного при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки Програми сприяння зеленої модернізації української економіки (GIZ) й Уряду Німеччини.

Починаючи з листопада 2016р. провайдери зелених послуг та підприємства Дніпропетровщини мають можливість користуватися послугами мобільної лабораторії для проведення експрес енергоаудитів промислових об'єктів та будівель, яка надана Дніпропетровській ТПП Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ за підтримки Уряду Німеччини.

В нашому арсеналі є наступне обладнання, яке стане в нагоді при проведенні енергоаудитів споруд та будівель, інфраструктурних об’єктів:

FLIR TG56 - потужний професійний інструмент для безконтактного вимірювання температури поверхні. За його допомогою можливо легко й швидко проконтролювати температуру поверхні у важкодоступних місцях і на безпечній відстані. Коефіцієнт візування 30 до 1 дозволяє аналізувати температуру найменших ділянок з великої відстані.

Термоанемометр testo 405-v1 - зручний прилад з телескопічним зондом одночасно вимірює швидкість, об'ємні витрати та температуру повітря.

Портативний лазерний далекомір Flus FL-60 з можливістю розрахунку площі та обсягу. Особливості: діапазон вимірювань: 0,05 ~ 60 м.; точність: ± 1,5 мм.

Testo 540 - сучасний портативний люксметр, відноситься до серії приладів testo Pocket Line. Люксметр призначений для вимірювання інтенсивності світла в офісних, промислових і житлових приміщеннях, теплицях, навчальних закладах, торгових центрах і т.д.

Тепловізор FLIR E8 призначений для візуального визначення температури ділянок різних об'єктів і поверхонь, висока чіткість інфрачервоного зображення дозволяє точно виділити проблемну область. Порівняно легше розпізнавання цілі без втрати якості радіометричних даних. Створення звітів, проведення аналізу та документування результатів за допомогою простого у використанні програмного забезпечення.

Контакти Центру ресурсоефективності, екології та виставкової діяльності УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати: м Дніпро, вул. Шевченка, 4, тел.: (056)374-94-09, avp@dcci.org.ua, info@greenchamber.org.ua. Детальніше http://cci.dp.ua/proekt-zelena-palata.html.

Назад