14 громад Дніпропетровщини підписали меморандум по співпрацю для подолання засилля побутових відходів

29  листопада у Дніпропетровському ЦРМС пройшов перша зустріч в рамках проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ», що реалізується  Програмою «U-LEAD з Європою» в трьох областях України. До участі в проекті відібрані 14 ОТГ Дніпропетровської області – Варварівська, Ілларіонівська, Першотравневська, Раївська,  Китайгородська, Вербківська, Томаківська, Божедарівська, Криничанська, Ляшківська, Вакулівська, Девладівська, Саксаганська, Святовасилівська.

Проект передбачає навчання фахівців ОТГ управлінню твердими побутовими відходами та надання підтримки у розробці планів заходів щодо управління і сприяння міжмуніципальному співробітництву у цій сфері. Воркшоп «Інформаційно-просвітницька робота в громадах з метою підвищення обізнаності щодо поводження з відходами» розпочався з презентації ситуації з відходами, яка склалася в громадах. Більшість громад скаржаться, що не мають системи централізованого збору сміття, а загальний рівень культури жителів недостатній.

На зустрічі обговорили алгоритми реалізації проекту та створили робочу групу з його імплементації. Кожна громада підписала декларацію, якою засвідчує готовність громад активно впроваджувати елементи проекту.

Планується, що у проекті буде задіяно досвід та напрацювання регіональної Дніпропетровської торгово-промислової палати щодо промо ідеології сталого споживання, поводження з твердими побутовими відходами. До розробки методичних матеріалів для навчальних закладів, екологічних аткивістів, лідерів ОТГ Дніпропетровщини буде залучено кращих експертів-екологів та запрошено профільні служби регіональної влади, місцевих бізнесменів, переробників та заготівельників вторинної сировнини, потенційних інвесторів. Громади отримають вичерпну інформацію щодо можливостей монетизації вторинної сировини, як складової ТПВ, кращого досвіду та культури поводження з твердими побутовими відходами.

Також, за допомоги Дніпропетровської торгово-промислової палати сільські райони покращать діалог з профільним бізнесом та спробують ідентифікувати спільні взаємно привабливі проекти. 

Назад