Енергоощадні технології в комунальному секторі

В рамках впровадження програм з енергозбереження в регіоні обласною радою спільно з Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини, проведено семінари, присвячені питанням запровадження енергоощадних технологій  в комунальному секторі. Близько 120 керівників та провідних фахівців обласних комунальних закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту населення завітали на цю зустріч аби ознайомитися з методами збереження енергії.

Учасники ознайомились з ключовими факторами застосування енергозберігаючих технологій як у своїй щоденній діяльності, так і при плануванні розвитку комунальних закладів; перевагами й недоліками застосування нетрадиційних, відновлювальних джерел енергії та місцевих видів палива. На семінарах розглядались та обговорювались проблемні питання щодо створення та експлуатації систем вентиляції, опалення, гарячого водопостачання, освітлення будівель.

Присутні також отримали базові знання з основ моніторингу, вивчили методи збору та оцінки даних, розглянули шляхи розробки концепції енергетичної санації будівель, постановки завдання та визначення пріоритетів, а також обговорили питання вироблення стратегії для підвищення енергоефективності, що дозволить у подальшому планувати витрати на оплату енергоресурсів та сприятиме збереженню бюджетних коштів.

«Одним із пріоритетних напрямків діяльності Дніпропетровської обласної ради є заходи з енергоефективності та енергозбереження. Енергетична самостійність України сьогодні тотожна нашій повній незалежності, нашому становленню й розвитку», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Начальник відділу інформації та організаційної роботи Дніпропетровської торгово-промислової палати Ольга Мамай запропонувала учасникам навчання користуватися можливостями, які пропонуються регіональною ТПП та її партнерами.

Окрім можливості підвищувати свої знання, провайдери зелених послуг та підприємства Дніпропетровщини мають можливість користуватися послугами мобільної лабораторії для проведення експрес енергоаудитів промислових об'єктів та будівель, яка надана Дніпропетровській ТПП Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ за підтримки Уряду Німеччини. Перелік наявного в нашому арсеналі обладнання: http://cci.dp.ua/events-reader/items/obladnannja-dlja-energoauditiv-promislovix-objektiv-ta-budivel.html

За матеріалами Дніпропетровської обласної ради

Назад