Експерти в області екології та енергозбереження об'єднуються для побудови системи зеленої модернізації економіки регіону

Відбулося підготовче засідання Комітету провайдерів зелених послуг, який офіційно буде створений у квітні п. р. на базі найбільшої бізнес-асоціації регіону - Дніпропетровської торгово-промислової палати.

24 експерти, які представляють провідні регіональні організації, що працюють в області енергоефективності та екології, альтернативної та високотехнологічної енергетики/управління виробництвом, провідні інжинірингові компанії, профільні кафедри дніпропетровських ВНЗ, громадські організації, що працюють в сфері вирішення екологічних проблем і моніторингу стану навколишнього середовища, розвитку зелених стартапів, керівництво Управління охорони навколишнього середовища та екології Дніпропетровської обласної державної адміністрації, представники Програми зеленої модернізації економіки України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Дніпропетровської ТПП обговорили питання об’єднання зусиль заради сприяння підвищенню рівня конкурентоспроможності підприємств Дніпропетровської області, поліпшення екологічної ситуації в регіоні, зменшення надлишкового споживання природних ресурсів, наближення до європейських стандартів енергоефективності, дбайливого ставлення до навколишнього середовища та сталого розвитку.

Під час зустрічі оголошено інформацію щодо можливості фінансування зелених проектів підприємств Дніпропетровської області в рамках інтегрованого партнерства (IDPP), спрямованого на впровадження в економіці Дніпропетровщини інноваційних технологій з позитивним ефектом для довкілля. Конкурс ідей для реалізації такого проекту ініційовано Програмою сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ.

Всі учасники заходу наголосили на важливості розбудови належної мережі однодумців та комплексного залучення до співпраці підприємств Дніпропетровщини, фахових консалтингових та експертних компаній, сертифікаційних органів, інсталяторів ресурсоефективного обладнання/ технологій, фінансових інститутів, представників громадськості, науки та влади саме на платформі регіональної торгово-промислової палати. Долучайтесь до нашої команди однодумців!

Довідково:

Проект «Зелена палата - ініціатива сталого розвитку» www.greenchamber.org.ua, реалізується Дніпропетровською торгово-промисловою палатою за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ., яка виконується DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини www.giz.de/en/worldwide/32546.html.

Цілі та завдання проекту:

1. Сприяти просуванню ідей зеленої економіки та формуванню регіонального ринку зелених послуг завдяки:

  • підвищенню обізнаності місцевого бізнес-середовища щодо можливостей зеленої економіки;
  • ініціювання конструктивного діалогу між провайдерами зелених послуг та підприємствами-споживачами,створення дієвої партнерської фахової платформи на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати;
  • сприяння формуванню ринку екологічних консалтингових послуг бізнес провайдерів через популяризацію ідеології зеленої економіки, просування їх переваг та можливостей серед користувачів – промислових підприємств та підприємницького середовища.

2. Посилити потенціал Дніпропетровської торгово-промислової палати, як платформи для побудови ефективного діалогу гравців ринку зелених послуг: провайдерів, підприємств-клієнтів-споживачів, влади, суспільства, а також розширити спектр профільних сервісів самої палати.

Починаючи з жовтня 2015 року, за підтримки GIZ GmbH і Дніпропетровської торгово-промислової палати в регіоні проведено програми навчання для підприємств та надавачів зелених послуг за темами: ресурсоефективного й чистого виробництва (UNIDO), міжнародних стандартів системного менеджменту ISO 50001:2011 та ISO 19011:2011, вимоги національного законодавства, річна звітність з охорони навколишнього середовища, організації обліку та використання водних ресурсів, управління відходами, вимоги екологічного законодавства ЄС. Учасниками заходів стали понад 100 експертів і профільних фахівців промислових підприємств регіону.

На сьогодні започатковано на 8 підприємствах металообробної, харчової, транспортної, меблевої, хімічної галузей Дніпропетровщини демонстраційні проекти проведення комплексного енергоаудиту та консалтингу, щоб на практиці відпрацювати провайдерам зелених послуг отримані знання на кшталт «бізнес кейсів» та довести підприємствам реальну економічну ефективність, необхідність та доцільність впровадження таких послуг на підприємствах будь-якої галузі.

 

Назад