Екоменеджмент для об’єднаних територіальних громад

31 січня в приміщенні Дніпропетровського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбулося спільне засідання членів Комітету провайдерів «зелених» послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати та представників об’єднаних територіальних громад регіону, присвячене проблемам підготовки та впровадження проектів екоменеджменту для об’єднаних територіальних громад.

В умовах розвитку економічної політики, посилення законодавства та інших заходів, спрямованих на охорону навколишнього середовища, з кожним роком все більше підприємств виявляють високу зацікавленість у досягненні достатньої екологічної ефективності. Дедалі очевиднішою стає необхідність пошуку нових шляхів та підходів до вирішення екологічних проблем. Основним з таких шляхів є екологічний менеджмент.

Використовуючи напрацьовані можливості Палати в рамках імплементації проекту «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в регіоні за підтримки Програми сприяння «зеленій» модернізації української економіки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), яка, в свою чергу, виконується за дорученням Уряду Німеччини, був організований семінар «Екоменеджмент для територіальних громад» за сприяння Дніпропетровської ОДА і Дніпропетровського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування». Дніпропетровську торгово-промислову палату на зустрічі представляв Сергій Кучерявенко, віце-президент – начальник УЗЕЗ.

Тематика зустрічі охопила розгляд принципів державної системи управління та контролю в екологічній сфері, законодавства про охорону навколишнього середовищата роботи з розвитку сучасної інфраструктури підтримки «зеленої» модернізації регіону, побудованої за підтримки GIZ на базі ДТПП. Одним із ключових етапів семінару стало ознайомленняіз специфікою моделювання проекту екоменеджменту для територіальних громад, а також, – в якості бонусу, – з проектами у сфері ІТ, енергоефективності та житлово-комунального господарства.

Наприкінці заходу відбулася відкрита дискусія, під час якої учасники мали нагоду отримали кваліфіковані відповіді безпосередньо від експертів зі значним досвідом роботи – Григорія Шматкова, директора ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту та чистих технологій», Руслана Стрільця, директора департаменту екології та природних ресурсів ДніпропетровськоїОДА, Олексія Ангурця, голови ГО «Зелений Світ – Друзі Землі», Олени Мальцевої, начальника управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та Ігоря Мамонова, експерта з регіонального розвитку Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування.

Назад