Екологічний податок

є однією з важливих складових наповнення бюджетів усіх рівнів. Однак він має свої особливості нарахування та сплати. Які саме – розбиралися у Дніпропетровській торгово-промисловій палаті на тематичному практикумі.

Проведення серії екологічних семінарів ДТПП ініціювала з метою підтримки природоохоронної діяльності підприємств регіону. І залучила до участі представників державних органів, проектних організацій з питань охорони навколишнього середовища та природокористування. Цього разу – заступника начальника Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Ольгу Чехун, головного спеціаліста-економіста відділу аналізу даних статистики, сільського господарства та навколишнього середовища Головного управління статистики у Дніпропетровській області Антоніну Дейнеку, керівника відділу техногенної екологічної безпеки та комунальної гігієни ПАТ «Дніпронафтопродукт» Євгена Власова.

Вони докладно зупинилися на практичних питаннях річної звітності з охорони навколишнього середовища, організації обліку та використання водних ресурсів за рік тощо.

Організатори поєднали семінар із круглим столом на цю ж тематику, у якому взяла участь завідувач сектору рентних та неподаткових платежів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Мірошниченко. У своєму виступі вона відзначила, що відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» 80% екологічного податку перераховуються забруднювачами в місцеві бюджети: 55% – до обласного, 25% – до міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

Особливістю нарахування та сплати екологічного податку у 2015 році є те, що припинено оподаткування викидів забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення із відповідним збільшенням ставок акцизного податку на всі види моторного палива.

Водночас із розділу VIII «Екологічний податок» Кодексу вилучено норми щодо визначення платників, податкових агентів, об’єкта та бази оподаткування, ставок, порядків обчислення, податкової звітності та сплати податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення.

Крім того, під час засідання обговорювалися актуальні проблеми, які турбують платників податків стосовно податкового законодавства у сфері ресурсних платежів, правила заповнення нової форми Податкової декларації екологічного податку.

Назад