Актуальні питання поводження з відходами

Серія семінарів, присвячених такій важливій та актуальній на сьогодні темі розпочалася з Павлограду - центра вугільного басейну Західного Донбасу, розташованого в межиріччі річок Самара та Вовча.

Навчання організовано у співпраці з департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації в рамках реалізації Дніпропетровською торгово-промисловою палатою проекту «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку» за підтримки програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Заступник директора департаменту - начальник управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Мальцева висвітлила питання законодавчого регулювання у сфері поводження з відходами, роботи дозвільної системи у сфері поводження з відходами, а також докладно пояснила яка документація є необхідною в сфері поводження з відходами.

Спікер окреслила основні етапи інвентаризації відходів на підприємстві, розповіла про державний облік та паспортизацію, про ведення реєстрів місць видалення відходів та реєстрів об’єктів утворення, щодо оброблення та утилізації відходів.

Окремо Олена Мальцева презентувала регіональну Стратегію поводження з твердими побутовими відходами.

В свою чергу, начальник відділу поводження з відходами та використання надр управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Аліна Гарасимюк практично відтворила процес заповнення «Декларації про відходи» в режимі он-лайн. Слухачі мали змогу потренуватисязаповнювати«Декларацію про відходи» забезпосередньої допомогипредставника Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Чергова зустріч відбулася в Новомосковську, який приєднався до циклу просвітницьких-практичних семінарів «Актуальні питання поводження з відходами» та «Актуальні питання поводження з твердими побутовими відходами».

Доповідь Юлії Мухи, директора ПП «Науково-виробничий центр «Техноекос», члена комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, була присвячена роботі з документацією в сфері поводження з відходами, нормативному обґрунтуванню інвентаризації відходів на підприємстві, класифікації та кодуванню відходів.Слухачів ознайомили з роботою з державним класифікатором відходів, про порядок ведення первинного обліку відходів та пакувальних матеріалів. Доповідач розкрила як здійснюється державний контроль за дотриманням екологічного законодавства (перевірки, приписи).

Дмитро Наумов, директор ТОВ «НВП «ЕКОНІС-Центр», член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів про сучасний стан відходів в Україні. Як змінюється екологічне законодавство, як європейські директиви впливають на екологічне законодавство та які зміни слід чекати в національному класифікаторі відходів та законодавстві.

Олександр Зудиков, директор з розвитку ТОВ «ІнЕкоТех України» групи компаній «Екологія України», член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, розповів яким чином обирати оператора для вивозу відходів; які документи необхідно мати користувачу та оператору;про стан зі звалищами, що ми маємо сьогодні; які перспективи та яку шкоду несуть небезпечні відходи.

Дмитро Дьомін, менеджер проектів, директор ТОВ «АГРОЕнергоПлюс» групи компаній «Екологія України», член комітету провайдерів зелених послуг Дніпропетровської торгово-промислової палати, доповів як вже сьогодні Україна та Дніпропетровщина, зокрема, може зменшити залежність від природних енергетичних ресурсів. Його доповідь містила практичні приклади використання непридатних ґрунтів для сільського господарювання - як землі для пророщення енергетичних культур.

Обидва семінари, що відбулися, визвали неабиякий інтерес. Учасники навчання активно обговорювали, запитували, дискутували.

Якщо ви бажаєте взяти участь в семінарі у Вашому місті, заповнюйте анкету та надсилайте нам. Наступні заходи відбудуться:

  • 15 листопада у Кривому Розі;
  • 17 листопада у Кам’янському;  
  • 22 листопада в Нікополі.

м. Дніпро та м. Синельникове - дати з'ясовуються.

Участь є безкоштовною!

http://cci.dp.ua/news-reader-ru/items/aktualni-pitannja-povodzhennja-z-vidxodami.html

https://www.facebook.com/dcci.greenchamber/events?key=events

Назад